Uued notarid ametisse Printvaate genereeritud: 21.10.19 / 01:16

26. jaanuaril nimetas justiitsminister Ken-Marti Vaher ametisse kuus uut notarit Tallinna, Tartu, Viljandi ja Kuressaare tööpiirkonda.

Kokku on justiitsministri poolt määratud notari ametikohti üle Eesti 105, neist on vabu hetkel 27. Viimaste aastate areng näitab selgelt notariaaltoimingute koondumist suurematesse linnadesse. Tallinnas, näiteks, tehakse juba aastaid ligi pooled kõigist notariaaltoimingutest. Sellest tingituna suurendati eelmisel aastal oluliselt just Tallinna tööpiirkonna notari ametikohtade arvu: 34-lt 49-le.

Enim on viimastel kuudel nimetatud Tallinnas ka notareid ametisse - kokku kuus. Uute Tallinna notaritena on ametipidamist alustanud Tarvo Puri, Ülle Anmann ja Evelyn Roots. Lähikuudel avavad oma bürood ka Margus Veskimäe, Robert Kimmel ja Aigi Kivioja. Loodetavasti vähenevad peatselt tänu uutele notaritele Tallinnas ka ooteajad.

Täiendust on saanud ka teine probleemne piirkond Tartu, kuhu on lisandunud kaks uut notarit: Kairi Aarik ja Paavo Uibopuu. Kindlasti paraneb uute notarite ametisseasumise tagajärjel teenuse kättesaadavus ka Kuressaares ja Viljandis, kus uute notaritena alustavad peatselt tegevust Marika Leis ja Kersti Kulla.

Eranotariaadile üleminekul alustas Eestis ametipidamist 46 notarit. Vajaduste kasvades notariteenuse järele on uusi notareid pidevalt juurde koolitatud. Nii on kümne aasta jooksul ametisse nimetatud üle 30 uue notari.

Täiendust notarite järelkasvule kavandatakse ka sel aastal, mil suve lõpus on plaanis välja kuulutada uus notarikandidaatide konkurss. Hetkel on Notarite Koja juures väljaõppel 10 kandidaati. Kandidaaditeenistus, mis hõlmab praktikat notaribüroodes, kinnistus- ja registriosakonnas, kestab üldjuhul kaks aastat ja lõpeb notarieksamiga. Pärast eksamit saavad kandidaadid kandideerida vabadele notarikohtadele. Oma büroo avamiseks on notaritel aega kuni neli kuud.Notarite Koda
Aadress: Tatari 25
10116 Tallinn

Tel: +372 617 7900
Faks:+372 617 7901
E-post: koda@notar.ee