Keelevahetuse vaikeväärtus

Avaleht » Notarite Koda » Uudised

Uudised

Majandusseisak viis notaritoimingute arvu tugevasse langusesse, kuid uus kaugtõestamise teenus kogub populaarsust

08.05.2020 - 10:26

Notarite Koja aprillikuu statistika näitas, et eriolukord ning sellest tingitud majandusseisak on avaldanud märgatavat mõju notariaalsetele toimingutele - võrreldes möödunud aastaga langes tehingute hulk aprillis koguni pea 40 protsenti.

 

Notarid hoiatavad: eriolukorra ajal on petturid taas aktiviseerunud

22.04.2020 - 15:14

Notarite Koja sõnul on viimastel nädalatel laekunud mitmeid teateid erinevatest petuskeemidest.

 

Notariaalse kaugtõestamise võimalused laienevad oluliselt

03.04.2020 - 12:57

Hiljaaegu käivitunud notariaalse kaugtõestamise võimalused laienevad oluliselt. Edaspidi on võimalik tõestada ka näiteks kinnisvaratehinguid üle videosilla, oma kodust või kontorist lahkumata.

 

Notaribüroodel võimaldatakse jätkata tööd ka rangemate erimeetmete tingimustes

26.03.2020 - 11:30

Valitsuse kehtestatud täiendavad piirangud ei laiene avalikke ülesandeid täitvatele ametnikele, mistõttu on notaribüroodel lubatud tegevust jätkata eeldusel, et nii töötajate kui ka klientide ohutus on tagatud ning nakkuse leviku risk miinimumini viidud.

 

Notariaat rakendab viiruse leviku tõkestamiseks erimeetmeid – kriis võib saada proovikiviks uuele kaugtõestuse teenusele

16.03.2020 - 13:29
Riikliku eriolukorra tõttu ning tõkestamaks koroonaviiruse edasist levikut võttis Notarite Koja eestseisus vastu otsuse, millega antakse notaritele volitused rakendada lähinädalatel erimeetmeid vastavalt oma äranägemisele.

 

Pilootprojekt käivitus: kaugtõestusega saab nüüd notariaalseid toiminguid teha Eesti välisesindustest

10.03.2020 - 15:38

Sellest nädalast saab mitmetes Eesti välisesindustes kasutada kaugtõestamise teenust, mis võimaldab teha notariaalseid toiminguid ilma, et oleks selleks tarvis Eestisse reisida.

 

Notariaadi suurimateks väljakutseteks on rahapesu tõkestamine ning teenuste digitaliseerimine

06.03.2020 - 17:00

Täna toimunud Notarite Koja aastakoosolekul ütles Notarite Koja esimees Merle Saar-Johanson, et rahapesuvastaste nõuete rakendamine oli notariaadi prioriteet nii eelmisel aastal ning on ka tänavu. Samas teeb notariaat pingutusi IT-vallas, et muuta toimingud ja teenused klientidele mugavamaks. Aastakoosolekul tutvustati ka 2019. aasta notariaalsete ametitoimingute statistikat.

 

Kaugtõestuse abil on peatselt võimalik notariaalseid toiminguid sooritada ka välisriigist

04.02.2020 - 14:54

Uue e-Notar 3 platvormiga rakenduvad uued võimalused, mis lihtsustavad notariga suhtlemist ning võimaldavad teatud toimingute tegemist ka välisriigist.

Uues E-notar 3 iseteenindusportaalis on senisest mugavamalt võimalik broneerida notari aega ning vahetada notariga toiminguks vajalikke dokumente ja andmeid. Kõige murrangulisem uuendus on aga hoopis kaugtõestus, mille kaudu saab sooritata toiminguid välismaalt, notaribürood füüsiliselt külastamata.

 

Notarite Koja esimees Merle Saar-Johanson: Notarite roll on tagada õiguskindlus, ka digiajastul

13.01.2020 - 10:56

Oma ameti keerulise ja konfidentsiaalse olemuse tõttu jääb notarite tegevus sageli inimesele kaugeks, kui mitte arusaamatuks. Samas asjaolu, et möödunud aastal tegid Eestis tegutsevad 90 notarit kokku pea 323 000 ametitoimingut ning käesoleva aasta kolme esimese kvartaliga juba üle 245 000 tehingu, näitab, kui töömahukas ja oluline roll on notaritel meie ühiskonnas, selgitab Notarite Koja esimees, Tallinna notar Merle Saar-Johanson.

 

Muudatused ametlike tõlgete kinnitamisel

13.01.2020 - 10:55

Sellest aastast jõustus lõplikult seadusemuudatus, mille kohaselt saab ametlikult kinnitatud tõlke üksnes vandetõlgilt.

Alates sellest aastast ei ole notaril enam võimalik kinnitada tõlkija allkirja õigsust ning ametiteenusena tõlke õigsust. Kõik ametlikult kinnitatavad tõlked nii eesti keelest võõrkeelde kui võõrkeelest eesti keelde peavad olema teinud vandetõlgid.

 

Püsi kursis!

Facebook
Jälgi Notarite Koda Facebookis

Ajakiri Notar Bene

Notar Bene Notarite ja Notarite Koja tegemisi kajastav ajakiri Notar Bene