Keelevahetuse vaikeväärtus

Avaleht » Notarite Koda » Uudised » Justiitsminister nimetas ametisse uue Kuressaare notari

Justiitsminister nimetas ametisse uue Kuressaare notariJustiitsminister Kalle Laanet nimetas teisipäeval pidulikult ametisse uue Kuressaare notari, kelleks on Katrin Sepp.

 

Katrin Sepp asus notarikandidaadina väljaõppele detsembrist 2006. Lisaks väljaõppele notarikandidaadina on ta üle 10 aasta töötanud Notarite Koja juures ja õppinud Tartu Ülikooli doktorantuuris.

 

Õigusteaduste doktorikraadi omandas Katrin Sepp aastal 2020, tänavu aprillis läbis ta notarikandidaadi hindamise ja novembris Saaremaa tööpiirkonna notari ametikoha konkursi eksami.

 

Lisaks Sepale andis teisipäeval ametivande ka kuus notari asendajat, kes sooritasid hiljuti notari asendaja eksami.

 

Justiitsminister Kalle Laanet väljendas heameelt, et notariteenus on rahvale jätkuvalt lähedal. „Uue notari ja kuue notari asendaja ametisse astumine on nii Saaremaale kui ka Eestile oluline sündmus, sest saame sellega anda inimestele õiguskindlust, tagada tehingute õiguspärasuse ja notariteenuse kättesaadavuse kogu Eestis.“

 

Notarite Koja esimees Merle Saar-Johanson õnnitles uut notarit ja notari asendajaid. „Katrin Sepp on andnud suure panuse notariaadile, olles muuhulgas üheks kaugtõestamise ja hübriidtõestamise lahenduse arhitektiks,“ tänas Saar-Johanson värsket notarit.

 

Notar on avalik-õigusliku ameti kandja, sõltumatu ametiisik, kellele riik on delegeerinud õigussuhete turvalisuse tagamise ja õigusvaidluste ennetamise ülesande.

Püsi kursis!

Facebook
Jälgi Notarite Koda Facebookis
Notar Bene
Notarite ja Notarite Koja tegemisi kajastav ajakiri Notar Bene