Keelevahetuse vaikeväärtus

Avaleht » Notarite Koda » Uudised » Notariaadi 30. aastapäeva konverents keskendub tehisintellekti ja õiguspraktika seostele

Notariaadi 30. aastapäeva konverents keskendub tehisintellekti ja õiguspraktika seosteleEesti notariaat tähistab reedel, 3. novembril Tallinnas oma 30. aastapäeva konverentsiga „Tehisintellekt tuleviku teenistuses“, mille raames tulevad arutelu alla ka tehisintellekti ja õiguspraktika seosed.

 

Notarite Koja esimehe Merle Saar-Johansoni sõnul on tehisintellekt kiiresti saamas paljude eluvaldkondade lahutamatuks osaks. „Kindlasti saab tehisintellekt varem või hiljem osaks ka notarite töös, kuid küsimus on selles, millisel kujul ja ka selles, kuidas lahendada tehisintellektiga seotud õiguslikke küsimusi,“ sõnas Saar-Johanson.

 

Konverentsil osalevad teiste hulgas justiitsminister Kalle Laanet, Riigikohtu esimees Villu Kõve, Rahvusvahelise Notariaatide Liidu (UINL) asepresident Jens Bormann ja Euroopa Liidu Notariaatide Nõukogu (CNUE) president Peter Stelmaszczyk

 

Ettekannetega astuvad üles Tartu Ülikooli kaasprofessor Jaan Aru, Tallinna Tehnikaülikooli professor Gert Jervan, Pactumi kaasasutaja ja tehnoloogiajuht Kristjan Korjus, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigiandmete juht Ott Velsberg ja IT-visionäär Linnar Viik.

 

Paneelaruteludes osalevad teiste seas Tallinna notarid Priidu Pärna ja Tiit Sepp, endine Justiitsministeeriumi asekantsler Viljar Peep ja Eesti Advokatuuri esimees Imbi Jürgen. Konverentsi modereerib ajakirjanik Johannes Tralla.

 

Konverents toimub reedel, 3. novembril kell 10 hotellis Hilton Tallinn Park.

Püsi kursis!

Facebook
Jälgi Notarite Koda Facebookis