Keelevahetuse vaikeväärtus

Avaleht » Notarite Koda » Uudised » Notarite Koda toetab Eesti Punase Risti kaudu Ukraina abivajajaid 75 tuhande euroga ning taotleb Venemaa ja Valgevene notariaatide liikmelisuse peatamist Notarite Rahvusvahelises Liidus

Notarite Koda toetab Eesti Punase Risti kaudu Ukraina abivajajaid 75 tuhande euroga ning taotleb Venemaa ja Valgevene notariaatide liikmelisuse peatamist Notarite Rahvusvahelises LiidusToetamaks Venemaa agressiooni all kannatavaid ukrainlasi otsustas Notarite Koda annetada Punasele Ristile 75 tuhat eurot. Lisaks esitasid Eesti, Läti ja Leedu notariaadid Euroopa Liidu notarite katusorganisatsioonile ühispöördumise, millega paluti Ukraina kutsumist vaatlejaliikmeks ning taotleda Venemaa ja Valgevene notariaatide liikmelisuse peatamist Notarite Rahvusvahelises Liidus.

 

Notarite Koja esimehe Merle Saar-Johansoni sõnul otsitakse võimalusi ka Ukraina kolleegide abistamiseks, et nad saaksid esmavajalike teenuste pakkumist jätkata ka sõjaolukorras. „Pärast esialgseid konsultatsioone mõistsime, et oma sealseid kolleege me hetkel otseselt toetada ei saa. Vene vägede rünnaku all kannatavates piirkondades on notarite töö täielikult peatunud ning küberrünnakute riski maandamiseks on Ukrainas peatatud ka mitmete riiklike elektrooniliste registrite tegevus,“ ütles Saar-Johanson.

 

Ukraina inimeste toetamiseks otsustas Notarite Koda teha rahalise annetuse Eesti Punase Risti kaudu. „Hetkel näeme, et see on kõige parem viis operatiivselt abivajajaid toetada,“ ütles Saar-Johanson.

 

Notarite Koda esitas 1. märtsil koos Läti ja Leedu kodadega Euroopa Liidu Notariaatide Nõukogule ühispöördumise, milles paluti Ukraina notariaat kutsuda organisatsiooni vaatlejaliikmeks. „Juba samal õhtul kutsuti kokku EL-i Notariaatide Nõukogu erakorraline koosolek, kus otsustati Ukraina vaatlejaliikmeks kutsuda,“ kinnitas Saar-Johanson.

 

Notarite Koja esimehe sõnul osales tema Ukraina kolleeg, sealse notariaadi president Volodymyr Marchenko EL-i notariaatide erakorralisel koosolekul videosilla teel otse rindejoonelt Harkivi regioonist. „See näitab, kuidas ukrainlased on valmis täna oma riigi kaitsmiseks relvad haarama ja rindele minema. Oleme oma kolleegidega ühenduses, et võimalusel koheselt abi ja tuge pakkuda,“ ütles Saar-Johanson

 

 

Püsi kursis!

Facebook
Jälgi Notarite Koda Facebookis
Notar Bene
Notarite ja Notarite Koja tegemisi kajastav ajakiri Notar Bene