Keelevahetuse vaikeväärtus

Avaleht » Notarite Koda » Uudised » Pilootprojekt käivitus: kaugtõestusega saab nüüd notariaalseid toiminguid teha Eesti välisesindustest

Pilootprojekt käivitus: kaugtõestusega saab nüüd notariaalseid toiminguid teha Eesti välisesindustestSellest nädalast saab mitmetes Eesti välisesindustes kasutada kaugtõestamise teenust, mis võimaldab teha notariaalseid toiminguid ilma, et oleks selleks tarvis Eestisse reisida. Distantsilt toimingute sooritamist võimaldav kaugtõestamine käivitub esialgu pilootprojektina Eesti välisesindustes Brüsselis, Stockholmis, Londonis ja Riias ning hiljem lisandub nende hulka ka Eesti välisesindus Helsingis.  

 

„Kindlasti annab kaugtõestus inimestele võimaluse teha mitmeid toiminguid mugavalt ja väiksema ajakuluga. Muuhulgas on võimalik kaugtõestuse teel teha volikiri, vältides nii Eestisse reisimise või volikirja välisriigi notari juures vormistamisega kaasnevaid kulusid, näiteks kasvõi apostillimise ja postikulu,“ ütles Notarite Koja esimees Merle Saar-Johanson. „Uue iseteenindusportaali loomisel pidasimegi eeskätt silmas seda, et võimalikult palju toiminguid oleks võimalik teha distantsilt ja ilma kohale tulemata. Pilootprojekti edu korral loodame laiendada nii kaugtõestamise teel tehtavate toimingute kui ka teenust võimaldavate Eesti välisesinduste ringi,“ lisas ta.

 

Kaugtõestusega saab teha tehinguid osaühingu osadega, volikirju, esitada abiellumis- ja lahutamisavaldusi ning pärimisavaldusi. Samuti on võimalik asjaõiguste ja kommertspandi kustutamine ja loovutamine.

 

Kaugtõestamiseks välisesindustes kooskõlastab klient esmalt enda poolt valitud notariga toimingu tegemise aja ning läheb teenuse kasutamiseks kokkulepitud ajaks Eesti välisesindusse. Notarite Koja kodulehel www.notar.ee (EE) asuvas uues iseteenindusportaalis on võimalik leida nii endale, notarile kui välisesindusele sobiv aeg. Kaugtõestamisega toimingu tegemiseks vajab klient kehtivate koodidega Eesti ID-kaarti, digi ID-d, E-residendi digi ID-d või mobiili-ID’d. Toimingutes osalejate isikutuvastussüsteem kasutab Veriffi biomeetrilise näotuvastuse tehnoloogiat.

 

 

Püsi kursis!

Facebook
Jälgi Notarite Koda Facebookis
Notar Bene
Notarite ja Notarite Koja tegemisi kajastav ajakiri Notar Bene